İletişim Bilgileri

KARAHAN TİCARET sertaç karahan

Güvenilir Şirket
  • Yetkili Kişi: sertaç KARAHAN
  • Telefon numarası: +90 (535) 280-28-08, sertaç KARAHAN
  • +90 (276) 231-14-36, office 1
  • MSN: usakkarahanticaret@hotmail.com
  • Adres: MERKEZ : sarayaltı mahallesi 5.yalçın sk 6/a SUBE : m.akif ersoy mahallesi şehit ismail çetin caddesi 15/a, Uşak, 64100, Türkiye

Çalışma Saatleri

Temsilciliklerimiz

Sitedeki güncellemeler
KILIÇOĞLU KİREMİT İ SEÇMENİZ İÇİN 10 NEDEN

KILIÇOĞLU KİREMİT İ SEÇMENİZ İÇİN 10 NEDEN

KILIÇOĞLU KİREMİT ESKİŞEHİR
stokta var
Fiyat için bizi arayın
Satıcıya Ulaş
Ödeme ve Teslimat Şartları Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
  • Yetkili Kişi: sertaç KARAHAN
  • Telefon numarası: +90 (535) 280-28-08, sertaç KARAHAN
  • +90 (276) 231-14-36, office 1
  • MSN: usakkarahanticaret@hotmail.com
  • Adres: MERKEZ : sarayaltı mahallesi 5.yalçın sk 6/a SUBE : m.akif ersoy mahallesi şehit ismail çetin caddesi 15/a, Uşak, 64100, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

1-DOĞAL ÜRÜN
Kılıçoğlu kiremitleri hammaddesi tümüyle doğadan temin edilen yüksek kaliteli kil olup, herhangi bir renklendirici, kimyasal katkı içermez. Bu sayede sağlığa zararlı gaz emisyonları, çevreyi kirleten kimyasal atıklar oluşmaz. Çatı aralarında oluşan kimyasal kötü kokular yapay çatı malzemeleri neticesinde oluştuğu için kiremit kullanımı ile bu kokular engellenebilir. Doğa ile uyumlu geri dönüşümü olan bir inşaat malzemesi türüdür. Çevresi ile uyumlu doğal görünümü, kullanıldığı alanlarda huzursuzluk yaratan endüstriyel görünümlerin oluşmasını engeller.
2-PÜRÜZSÜZ YÜZEY
Kaliteli kiremit hammaddesi mikronize olarak öğütülerek 500 mikron ve altı ölçüye getirilmektedir. Bu şekilde öğütülen hammadde kiremidin pürüzsüz bir yüzeye sahip olmasını sağlamaktadır. Pürüzsüz bir yüzey toz, kir gibi dış etkenlerin kiremit yüzeyinde tutunmasını zorlaştırmakta ve çatıların temiz bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Ayrıca kiremitlerin kullanım süresi içerisinde kireç patlaması adı verilen kabuklanma sorununu da çözen bu teknoloji, kiremitlerin dona dayanımını arttırarak kiremitlerin ömrünü uzatmaktadır.
3-SAĞLAMLIK
Mükemmel kiremit, kullanılacağı uzun yıllar boyunca çatıda oluşacak kar yükü ve insan yükü gibi etkenlere karşı dayanıklı olmalıdır. TS EN-1304 Kiremit Standardında belirtilen TS EN-538 eğilme mukavemeti testine göre bir kiremitin 120 kgf dayanıma sahip olması gerekir. Bu dayanım, çatıdaki yüklere karşı gereklidir, ama çoğu zaman yeterli olmamaktadır. Pek çok kiremidin, çatıda yürüyen ustaların ağırlığıyla bile kırıldığı bilinmektedir. Oysa doğru mesnetlenmiş sağlam bir kiremit, bu tip yükler altında kesinlikle deforme olmaz, kırılmaz. Kılıçoğlu Kiremitleri, kiremit tipine göre 425 kgf'a kadar çıkabilen eğilme mukavemetleri ile TS EN-1304 Avrupa kiremit standardına göre ortalama 2.5 kat daha yüksek mukavemete sahiptir . Sağlamlık konusunda, Türkiye'de her zaman en önde olan Kılıçoğlu, standartların oluşturulmasında da örnek teşkil ederek, referans alınan firmaların başında gelmektedir. Eskişehir'in kaliteli kiremit hammaddeleri değirmenler vasıtasıyla öğütülerek daha yoğun bir hale getirilmekte, 920 C dereceyi aşan bilgisayar kontrollü fırınlarında sinterleştirilmekte ve kiremit bünyesi kırılmaya karşı yüksek mukavemet kazanmaktadır.. Bu teknoloji sonucunda Kılıçoğlu kiremitleri çok yüksek kırılma mukavemetlerine sahip olmaktadır.
4-RENK DAYANIMI VE HOMOJENLİĞİ
Mükemmel Kiremit, yıpratıcı iklim koşullarına karşı ilk günkü görünümünü kaybetmemelidir. Kılıçoğlu Kiremitleri yapay renklendiriciler ve boya içermediği için doğal renklerini sonsuza kadar korur. İnşaatlarda kullanılan tüm malzemeler gibi, çatı kaplama malzemelerinden de beklenen en önemli özellik güneşin U.V. (Ultraviyole) ışınlarının yıpratıcı etkilerine karşı koymasıdır. Bazı çatı kaplama malzemelerinde kullanılan yapay renklendiriciler, belli bir süre sonra güneşin U.V. ışınlarından zarar görmeye başlarlar. Çatı ilk döşendiği gün sahip olduğu rengini kaybetmeye, tercih edilen özelliklerini yitirmeye başlar. Bu durumda başvurulan en önemli yöntem ise çatı kaplama malzemesini yerinde tekrar boyamaktır. Bu ise geçici bir çözüm olmakla birlikte, zaman içinde çatıya da ilave maliyet getirmektedir. Oysa iyi bir çatı kaplama malzemesinden beklenen; ilk günkü rengini ömür boyu korumasıdır. Kılıçoğlu Kiremitleri pişmiş kilden mamul oldukları için, ilk günkü renklerini ömür boyu muhafaza ederler. İçerisinde yapay renklendiriciler olmadığı için, kiremidin içi de, dışıyla aynı renktedir. Bu, yüzyıllar boyu denenmiş ve doğruluğu kanıtlanmış bir özelliktir. Kılıçoğlu kiremitlerini diğer kiremitlerden ayıran diğer bir unsur doğalgaz ile pişirilmesidir. Bu sayede kiremitler renk, ton farkı en az seviyede oluşmakta, toz ve kül yapışması olmaması nedeniyle rengi düzgün, homojen dağılımlı, doğal bir ürün sunulabilmektedir.
5- GEOMETRİK DÜZGÜNLÜK
Üretim teknolojisinde yer alan tam otomatik presler ve bilgisayar kontrollü kurutma, kil kiremitlerin geometrik olarak şekil düzgünlüğünü sağlayan etkenlerdir. TSE EN-1304 kiremit standartında yer alan %1.5 eğrilik tolerans değerleri, Kılıçoğlu kiremitlerinde % 0.25 gibi çok düşük değerlere inmektedir. Bu sayede kiremitlerin montaj kolaylığı ve düzgünlüğü sağlanmakta, su sızmalarına karşı güvence getirilmektedir.
6- SU GEÇİRMEZ
Mükemmel kiremit, çatıdaki suyu alt katmanlara iletmemelidir. TS EN 1304 Kiremit standardında belirtilen sızdırmazlık testine göre bir kiremit, 4 saat ve üstünde su sızdırmazlığa sahipse Sınıf I kiremitidir. 1 ila 4 saat arasında su sızdırmazlığa sahipse Sınıf II kiremitidir. Eğer bir kiremit 1 saatin altında su sızdırıyorsa standartta tanımlanmamıştır. Başka bir deyişle kiremit değildir. Türkiye’ de standarda uymayan pek çok kiremit ne yazık ki 1 saatin altında su geçirmektedir. Bilinçli olmayan tüketiciler bu ürünleri alarak çatılarına koymakta ve birkaç yıl içerisinde çatılarını aktarmak zorunda kalmaktadırlar. Kılıçoğlu kiremitleri ise, Sınıf I kiremitlerinin çok ötesinde su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Kılıçoğlu kiremitleri saatlerce ve hatta günlerce geçirmemektedir. Laboratuarlarda düzenli periyotlarla yapılan testlerde, Kılıçoğlu kiremitlerinin sızdırmazlık sınıfının, Sınıf Için çok üzerinde olduğu tespit edilmektedir. Su sızdırmazlık standartlarına göre Kılıçoğlu kiremitleri sınıf 1 özelliğinde olup 24 saati geçen sürelerde su damlatma durumu gözlenmez.
7-DONA DAYANIKLI VE UZUN ÖMÜRLÜ
Bir kiremitin dona dayanımını ispatlaması için TS EN 1304 kiremit standardında belirtilen TS EN 539-2, Metod C dona dayanıklılık testine tabi tutulması gerekir. Bu test metodu uygulanan kiremitlerde kütle kaybı en fazla % 1 olmalıdır. TS EN 539-2, Metod C dona dayanıklılık testine uygun şekilde vakum pompalı kapta suya doyurulmuş olan Kılıçoğlu kiremitleri düzenli olarak 50 donma / çözülme işleminden geçtikten sonra, yüzeylerinde herhangi bir kütle kaybı görülmemiştir. Dona dayanıklılık testlerinden başarıyla geçmiş Kılıçoğlu Kiremitleri, 1927’ den bu güne dona dayanıklılığını tecrübelerle ispat etmiştir.Don testleri sonucunda test standartlarına göre kütle kaybı %0 yani olmamaktadır. Böylece don sonucu oluşacak sorunlar Kılıçoğlu kiremitlerinde oluşmamaktadır
8-HER İHTİYACI KARŞILAYAN ÇEŞİTLİLİK, SİSTEM ÇÖZÜMÜ
Kılıçoğlu kiremitlerinde iklim koşullarına ve istenen estetiğe uygun olacak şekilde model çeşitliliği ve aksesuar çeşitliliği bulunmaktadır. Kılıçoğlu, sorunsuz çatıların inşaası için üretmekte olduğu kiremitleri aksesuar çeşitliliği ve çatı sistem ürünleri ile tamamlamaktadır. Her türlü çatı dizayn gereksinimini karşılamak üzere bir çok modelde üretilen Kılıçoğlu kiremitleri ayrıca engop tekniği ile kişiye özel çatı renk ve dokularını sunabilmektedir.
9-UÇMAZ, RÜZGARA KARŞI DAYANIKLIDIR
Mükemmel bir çatı sisteminin hem sahip olduğu çatı kaplamasıyla hem de aksesuarlarıyla birlikte çetin geçen hava şartlarında, şiddetli rüzgarlarda ve sert dolu etkilerine karşı dayanması gerekir. Sert rüzgarlarda bazı çatı kaplama malzemelerinin yırtıldıkları, bazılarının yekpare olarak uçtukları bilgi dahilindedir. Bazı malzemeler ise şiddetli dolu etkilerinde delinmekte veya deforme olmaktadır. İyi bir çatı sistemi bu tip dış etkenlerde özelliklerini kaybetmemelidir. Kılıçoğlu kiremitleri çatıda iyi kenetlenmesi ve bünye mukavemeti sayesinde rüzgar ,dolu ve en sert iklim koşullarına karşı dayanıklıdır. Kil yapısı sayesinde delinmez, yırtılmaz hep aynı sağlamlıkta kalır.
10-YANMAZ, YANGINA KARŞI GÜVENLİDİR
Pişmiş kilden yapılmış kiremitler A1 sınıfı "yanmaz" özelliğine sahiptir. Yani kesinlikle yanmamaktadırlar. Kiremit her zaman insanlara sağlıklı yaşam alanları sunan ve hayatlarını kolaylaştıran bir malzeme olmuştur. Kiremit, yapılan yanmazlık testlerinde performansını kanıtlamıştır. Yapılan yanmazlık testlerinde belirlenen standartların çok üzerinde performans göstererek güvenli bir ürün olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Kiremidin geçmişinin asırlara dayanmasının sebebi ise bu durumdur. Mükemmel Çatı yanıcı olmamalı ve yangını iletmemelidir. Bazı çatı kaplama malzemeleri hem yanmakta, hem de kolayca iletici olmaktadırlar. Yangında, yapı malzemelerinden beklenen en önemli özellik yanmaz olmalarıdır. Kılıçoğlu kiremitleri 920 C yi aşan yüksek sıcaklıklarda pişirilmektedir. Dolayısıyla yangında herhangi bir bozulmaya uğraması söz konusu değildir. Üstelik yangın geçirmiş bir binadan alınıp, başka bir binada rahatlıkla kullanılabilir. Yani Kılıçoğlu Kiremitleri yanmaz özellikte, A sınıfı bir yapı maz emesidir.

Ticiz.com'un rehber kategorisi: Uşak'taki Çatı kiremitleri
Oluşturma tarihi: 18.12.2014 13:18
Düzenleme tarihi: 11.01.2019 18:47